Oto Sigorta Rehberi Sigorta hakkında herşey!


SMS ile Araç Hasar Sorgulama

turkcell-vodafone-aveaAraçların hasar geçmişleri sigorta şirketlerinden alınan bilgilerle tramerde toplanıyor ve sigorta şirketleri kendi poliçeleri olmasa bile araçların hasar geçmişlerine ulaşabiliyorlar.Aynı  şekilde araç sahipleride sadece bir kısa mesaj ile araçlarının hasar geçmişlerini  öğrenebilirler.

Tüm operatörlerden (TURKCELL,AVEA,VODAFONE) 5664 e aracınızın plakasını mesaj atarsanız aracınızın hasar geçmişi cebinize gelecektir.Tabi bu daha çok ikinci el araç alırken işinize yarayabilir.hatta bu tramer sorgulamasını yapmadan sakın ha sakın araç almayın. Çünki aldığınız aracın pert kaydı veya ağır hasar kaydı olabilir ki bu aracın daha önce büyük bir  kaza geçirdiği ve onarıldığı anlamına gelir. Bunu da pert kaydı sorgulama sistemini kullanarak öğrenebilirsiniz.

Tramer sistemi bütün verileri sigorta şirketlerinden topladığı için bu sistemde yalnızca sigorta şirketinde hasar ödemesi alınan kazalar çıkar.Araç sahibinin kendi  cebinden yaptırdığı onarımlar bu sistemde görülmez.

Peki sistem nasıl çalışıyor?

öRNEĞİN;

(34HSN69 YAZIP 5664 E MESAJ ATACAKSINIZ)

Eğer plaka yı yazıp 5664 'e mesaj atarsanız, Aracın hasar geçmişi ; tarih ve onarım tutarı olarak cebinize gelecektir.Yalnız burada bazı hasarlarda fiyat yazmaz sadece çarpma olduğu yazabilir.Bu aracın tek taraflı bir kazada yer almasından dolayı olabilir.

Bu sorgulamada aracın plakası değişmiş olsa dahi çıkar fakat plaka değişikliği ile eğer kayıtlı okduğu ilde değişmişse tramerde hasar görülmeyebilir.Bu tarz durumlarda araç alırken mağdur olmamanız için aracınız hasar sorgulamasını şasi no ile yapmanız daha doğru olur.

YANİ;

(HASAR S VF35CWJZE1K312235 YAZIP 5664 E MESAJ ATACAKSINIZ)

Cep telefonunuzdan 5664 e HASAR ŞASİ NO yazarak mesaj atarsanız daha sağlıklı bilgi elde edebilirsiniz.